Tisková zpráva - Apotex podepsal exkluzivní smlouvu na distribuci a marketingovou podporu produktů společnosti Krewel Meuselbach

Praha, 17. 8. 2015 - Kanadská farmaceutická společnost Apotex a německá společnost Krewel Meuselbach zahajují od 1. září 2015 exkluzivní spolupráci v oblasti distribuce kompletního portfolia volně prodejných léků, zdravotnických prostředků a doplňků stravy. Apotex tak po úspěšném uvedení českého patentu na hojení ran Hemagel na mezinárodní trhy a uzavření spolupráce s výrobcem Colafitu, společností Dacom Pharma, bere pod svá křídla další oblíbené značky.

Farmaceutická společnost APOTEX tímto krokem naplňuje svou dlouhodobou strategii, jejímž hlavním cílem je rozšiřovat portfolio nabízených výrobků a pomáhat zlepšovat kvalitní a dostupnou zdravotní péči pro občany v České republice a v zahraničí. „Apotex působí na českém trhu již více jak 20 let. V poslední době je zdejší prostředí velmi turbulentní, proto se snažíme stabilizovat silné značky v různých segmentech. Těší nás, že díky uzavření spolupráce se společností Krewel Meuselbach získáme možnost navázat na úspěšnou distribuci oblíbených produktů jako je například Hedelix, Bromhexin KM a Regulax, a podílet se na rozvoji prémiových přípravků řady Aspecton," uvedla MUDr. Martina Antenová, ředitelka společnosti APOTEX.

Německá společnost Krewel Meuselbach, německá rodinná firma založená v roce 1922, která dnes působí ve více než 25 zemích celého světa, vstoupila na český trh již v roce 1998. Za tu dobu úspěšně uvedla na český trh celou řadu léčivých přípravků, zejména na léčbu kašle, rýmy a nachlazení. „Síla společnosti Krewel Meuselbach spočívá v synergii výzkumu, vývoje, výroby, kvalitního řízení, marketingu a prodeje. Vzhledem k velmi dynamicky se vyvíjejícímu tržnímu prostředí jsme se rozhodli marketing a prodej svěřit exkluzivně společnosti APOTEX, s cílem ještě více zde posílit naše obchodní aktivity. APOTEX svoji marketingovou i prodejní sílu mnohokrát dokázal nejen na českém trhu. Věřím, že prostřednictvím spolupráce s APOTEXem dokážeme nabídku kvalitních léčivých přípravků dále rozvinout,“ říká Jan Reinfrank, Head of International Sales společnosti Krewel Meuselbach.


•••


Profil společnosti Apotex:

Společnost APOTEX (ČR), spol. s r. o. byla založena v roce 1992 a je součástí Apotex International Group. V České republice se orientuje zejména na oblast všeobecné medicíny (praktičtí lékaři) a dále na oblast kardiologie, revmatologie, psychiatrie, neurologie a urologie. V roce 2008 uvedla na trh také řadu prémiových doplňků stravy. Prosazuje vysoké standardy kvality. Na českém farmaceutickém generickém trhu APOTEX patří mezi TOP 10 farmaceutických společností (zdroj IMS).

Apotex Inc., největší kanadská farmaceutická společnost s globální působností, byla založena v roce 1974. Soustřeďuje se na výzkum, vývoj a výrobu vysoce kvalitních a cenově dostupných léčiv a doplňků stravy.

 

Kontakty pro média:

Jakub Velen, tiskový mluvčí Apotex ČR
GSM: 734 527 069
velenj@apotex.cz
www.apotex.cz